Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

niedziela, 31 stycznia 2010

►Nauczycielka i studentka Mattel z połowy lat dziewięćdziesiatych ubiegłego wieku

Zastanawiam się właśnie, dlaczego teraz nie robi się takich laleczek... Zwykłe stroje-nauczycielka, studentka. Teraz najmodniejsze, to Muszkieterki, dziwaczne księżniczki i dziwne, wymalowane na kobiety lekkich obyczajów modelki.
Jak patrzę na te moje kobietki, to widzę w nich klasę i przynajmniej jakąś naukę płynącą z ich ubioru. No cóż. Czasy się zmieniają i moda także. Ale czy na lepsze?

Poniżej Teacher Barbie z 1995 roku. Nr #13194 oraz Barbie Studentka.


6 komentarzy:

 1. Zgadzam się! Dzisiejsze lalki nie mają tego uroku dawnych Barbie... Dlatego ich nie kupuje do kolekcji :) Są wg mnie za tandetne jak na wyroby Mattela przystało...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak.... Niestety nawet na regale wyglądają tandetnie. Typowa "chińszczyzna", choć przecież od 1986 r. już były przez Chińczyków produkowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Inny plastik, inne włosy, inne moldy... To już nie ta sama Barbie...
  Teraz wygląda jak Skipper, tyle tylko, że ze spuchniętą głową... :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Te Barbie bardzo mi się podobają , mają tę klasę której nie mają dzisiejsze lalki barbie.

  OdpowiedzUsuń
 5. miło, że pokazujesz inne swoje lalki:) na tym małym zdjęciu tak niewiele widać, a to przecież spora kolekcja:)Koniecznie zrób zdjęcia jeszcze innym!
  lilavati

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do Barbie modelek, to się nie zgadzam! Wg mnie wyglądają inaczej i w miarę fajnie jak na dzisiejsze czasy-->mówię o lalkach Model of the Moment i innych "Models". Jeśli zaś chodzi o inne dzisiejsze Barbie-fakt. Są niestety tandetne, aż strach pomyśleć, co się będzie działo za kilka lat!
  Ruth Handler przewraca się chyba w grobie :(

  OdpowiedzUsuń