
Jak patrzę na te moje kobietki, to widzę w nich klasę i przynajmniej jakąś naukę płynącą z ich ubioru. No cóż. Czasy się zmieniają i moda także. Ale czy na lepsze?
Poniżej Teacher Barbie z 1995 roku. Nr #13194 oraz Barbie Studentka.


SA (straight arm) tzw. Original Body - ciałko nieartykułowane - czyli nie zginane w łokciach. Artykulacja ogranicza się do szyi, ramion, bioder oraz kolan.
BA (bending arms) - ciałko z artykulacją w łokciach (staw kulkowy), szyi, ramionach, biodrach (ale nie ze stawem kulkowym) oraz kolanach;
AR (articulated body) - artykulacja w ramionach, szyi, ramionach, klatce piersiowej (side-to-side drop shoulder joint), pasie, biodrach (staw kulkowy tzw. rotational ball joints) oraz kolanach;
BW (bending wrists) - najbardziej artykułowane ciałko na którym produkowane są lalki z najnowszych kolekcji, oprócz artykulacji jaką posiada ciało AR to ma również dodatkowy staw w nadgarstkach oraz zwiększony promień ruchu w łokciu.
(dokładne info na podstawie PoMo Studio)
Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu (Notre-Dame de Paris) – powieść Wiktora Hugo znana w Polsce również pod tytułem Dzwonnik z Notre-Dame, osadzona w czasach późnego średniowiecza. Według słów samego autora, jest to "obraz piętnastowiecznego Paryża i całego piętnastego wieku przez pryzmat tego miasta". Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej Cyganki Esmeraldy.
Książka wydana w1831 roku porusza nietypowe jak na tamte czasy problemy zgubnego pożądania i tolerancji. W powieści nie ma nic białego ani czarnego, są tylko odcienie szarości. Nie ma też tu jednoznacznie złej postaci, a nawet okrutne czyny Frolla można zrozumieć i budzi on współczucie, a nawet sympatię czytelnika.
Książka została napisana pod wpływem odnalezienia przez autora greckiego napisu „ΑΝАΓΚΗ” („Przeznaczenie”) na ścianie Katedry Notre Dame.
W 1996 roku na podstawie książki wytwórnia Walta Disneya zrealizowała film animowany pt. Dzwonnik z Notre Dame.