Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

sobota, 11 czerwca 2011

TRESSY katalog i fotki


TRESSY
- zaciekawiona nową zdobyczą, zaczęłam przeglądać internet w poszukiwaniu informacji o tej lalce. Ma ona ciekawą historię i muszę przyznać, że jest dużo osób zbierających ten model lalki. Udało mi się znaleźć skany katalogów z lat sześćdziesiątych. To właśnie one.

Tressy została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii przez firmę Palitoy na początku lat sześćdziesiątych na licencji American Inc, Broadway, Nowy Jork. Pierwsza lalka z początku 1960 roku - ma charakterystyczne oczy patrząc na boki. Jej włosy przedłużone są przez naciśnięcie przycisku w brzuchu i wyciągając "tzw.nici". Włosy ponownie były skracane za pomocą specjalnego klucza.W mojej lalce pozostały w brzuszku i na główce duże otwory po tym mechaniźmie.


4 komentarze:

 1. Loreen dzięki za skany! I jeszcze raz gratuluję upolowania Tressy!

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo interesująca lalka!

  http://4.bp.blogspot.com/-mzdqDQKRaZ4/TfOZ2m7UmGI/AAAAAAAAEJ0/W3XZHnFK3Ms/s1600/2734303125_c83de63da2_z.jpg
  czy mi się zdaje czy na ostatnim dolnym zdjęciu z prawej strony klęczy zakonnica, przed nią stoi anioł a za nim jest krzyż? hahahaha, to najbardziej niezwykły zestaw jaki widziałam, od razu bym go kupiła!

  OdpowiedzUsuń
 3. jewel snake - to jakiś zestaw komunijny sądząc z opisu. Ciekawa sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna ta Tressy. Fajne żurnalowe rysunki w katalogu.

  OdpowiedzUsuń