Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

niedziela, 18 kwietnia 2010

►Lalki Pullip


Nie jestem wielbicielką tych laleczek, a i cena przerasta moje możliwości. Jednak myślę, że warto je przedstawić trochę bliżej.

Pullip, Dal i Taeyang to lalki kolekcjonerskie przeznaczone dla kolekcjonerów powyżej 15 roku życia,interesujących się fotografią, modą, sztuką i rękodziełem.

Stworzone zostały przez koreańską firmę Cheonsang Cheonha, a sprzedawane przez JUN Planning z Japonii.


Lalki Pullip mają unikalny mechanizm oczu. Poprzez dźwigienki z tyłu głowy pozwala on lalce spoglądać w prawo bądź w lewo oraz mrugać powiekami. Co miesiąc produkowana jest nowa wersja lalki w określonej tematyce oraz stylu. Zarówno rysy twarzy, makijaż, strój i dodatkowe wyposażenie podporządkowane jest temu stylowi. Jednakże większość lalek zaraz po trafieniu do kolekcjonera zostaje przebrana, wyposażona w nową perukę, nowe rzęsy, nowe oczy (wymiana chipu tęczówki), a w przypadku uzdolnionych i bardziej zaawansowanych kolekcjonerów - nowy makijaż, zwany Face up'em. W Pullipach chodzi bowiem o customizację - czyli nadanie lalce indywidualnego charakteru bliskiego właścicielowi.Pullipy mają 31 centymetrów wysokości. Ich sylwetka charakteryzuje się przerysowaną wielkością głowy i jest w skali 1:6, tak jak większość lalek modowych takich jak Barbie.


Zainteresowanym polecam polski sklep z Pullipami i nie tylko DOLL ADDICTION.

Na podstawie: wikipedia, Foto : Flickr

5 komentarzy:

 1. Hola Loreen.
  Me encantan esas muñecas....los ojos grandes se las ve lindas.
  Un beso

  OdpowiedzUsuń
 2. cuuuuudne są! uwielbiam takie lale...

  OdpowiedzUsuń
 3. O matkoo... niewiedziałam ,że one takie duże 31 cm o matko...!

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam dwie i jestem bardzo zadowolaona

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam trzy i już planuję nastepne, bo są przecudne!

  OdpowiedzUsuń