Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

wtorek, 27 stycznia 2009

►Kaplica Loewenfeldów w moim mieście

Odbiegając trochę od mojego lalkowego hobby, pragnę pokazać Wam moje dwie fotki z chrzanowskiego cmentarza wykonane w 2005 r. Ponieważ często goszczę na różnych cmentarzach ze względu na moje drugie hobby, jakim jest genealogia. Myślę, że jest warta pokazania...Umieszczona także na stronie http://www.mapofpoland.pl/Chrzanow,galeria.html
Jest to kaplica rodziny Loewenfeldów, ostatnich właścicieli dóbr chrzanowskich, wybudowana w latach 1898-1900 r. wg projektu Teodora Talowskiego na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie. Kaplicę ufundował w 1898 r., zamieszkały w Londynie, Henryk Loewenfeld po śmierci swojej matki Róży z Ascherów (epitafium zmarłej znajduje się w kościele parafialnym w Chrzanowie). Zgodnie z wolą fundatora projekt architektoniczny wzorowany był na jednej z kaplic na londyńskim cmentarzu. Rozpoczęte w 1898 r. prace ukończono w 1900 r.
Wejście na cmentarz od strony Oś. Północ.
Fotka pochodzi ze strony http://homepage.mac.com/crowns/chrzanovia/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz