Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

sobota, 31 października 2009

►Halloween 2009


Co do Halloween. Szczerze pozwiedzawszy ja go nie obchodzę, wolę uroczystość Wszystkich Świętych. To bardziej nasze, polskie święto, które jest obchodzone zawsze i chyba nigdy nie odejdzie w zapomnienie.Byliście kiedyś w dzień Wszystkich Świętych w nocy na cmentarzu? Niezapomniane przeżycie! Ciemność oświetlana tylko przez poświatę rzucaną przez setki maleńkich płomyczków. Atmosfera jest niesamowita, tajemnicza.
Mimo wszystko Halloween wole od Walentynek. W sieci można znaleźć dużo świetnych grafik i fotek z nim związanych. Sama lubię robić takie z dyniami, czarownicami....

Halloween, Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach kultury chrześcijańskiej nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świetych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii. W Irlandii dzień jest świętem państwowym. W pozostałych krajach, mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością.[1] Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku.W drugiej połowie XX wieku święto trafiło do zachodniej Europy. W czasach pogańskich ludzie w Irlandii przebierali się w kolorowe kostiumy i odprowadzali duchy do granic miasta.Halloween w Polsce stało się popularne pod koniec lat 90.

Na podstawie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Halloween

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz