Od 1985 roku zajmuję się genealogią mojej rodziny. Genealogia stała się moją wielką pasją.
Wszelkie materiały, zdjęcia i akty zamieszczane na moim blogu pochodzą z prywatnych zbiorów lub są efektem długoletnich poszukiwań, dlatego przed skpiowaniem lub udostępnieniem moich wpisów proszę o wcześniejszy kontak przez formularz kontaktowy.
By kamykom było ciepło ;)
-
Dawno nic tutaj nie pokazywałam, więc dzisiaj chociaż jedna foteczka.
Przywiozłam z Milówki znad rzeki Soły parę kamyków. Miałam już dawno w
planach "ubrać...
Istnieje kilka lalek Barbie, które są oznaczone rocznikiem 1966 (i cenne). Większość z nich wyprodukowano w Japonii pod koniec roku 1960 lub na początku 1970 r.
Kilka wyprodukowano na Tajwanie i Hong Kongu (Barbie produkowano w tych krajach dopiero w latach 1980 – pomimo napisu 1966 !!!).
Oto kilka wersji wczesnych lalek Barbie i ich znaków identyfikacyjnych:
Większość wczesnych znaków zawiera więcej linii w oznakowaniu niż późniejsze wersje Barbie. Należy również pamiętać, że większość lalek z wczesnych lat siedemdziesiątych z reguły miały zamknięte usta lub mały uśmiech (w odróżnieniu od późniejszych lalek mających szeroki uśmiech np. Superstar Barbie).
Niektóre odmiany tego znaku (1980/1990) są następujące:
Na karku jednak można zobaczyć zupełnie inną datę…. Przekonajcie się sami.
-- TYPOWE CECHY LALEK BARBIE WYPRODUKOWANYCH PO ROKU 1980--
-duży uśmiech
-giętkie kolanka
-duże kolczyki z tworzywa sztucznego oraz "pierścień" wykonany także z tworzywa sztucznego w różnych kolorach
- bardzo grube i długie blond włosy
Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny dla początkujących kolekcjonerów, a także do osób po prostu odkrywających świat lalek Barbie.
Kolekcje lalek są podzielone na cztery kategorie cenowe które ułatwiają kolekcjonerom ich przyporządkowanie. Dla każdej z nich są tworzone oddzielne niepowtarzalne lalki.
Kategoria Różowa – Należą do niego Lalki które przeznaczone są do zabawy, najbardziej lubiane i popularne. Charakteryzuje je proste opakowanie z różowym paskiem na dole które oznacza przynależność do danej kategorii. Lalki te nie maja limitowanych serii, dlatego są dostępne cały czas w sprzedaży. Ich ceny nie są szczególnie wysokie, dzięki czemu każde dziecko może je mieć. Oczywiście wchodzą w skład każdej kolekcji prawdziwego zbieracza, niemniej jednak nie mają dla niego zbyt wielkiej wartości.
Kategoria Srebrna – Do tej kolekcji należą ulubione lalki producentów i osób z fan klubu Barbie, które awansowały z Różowego pułapu. Przynależność do srebrnej grupy oznacza wyższą cenę i ilość lalek na rynku nie większą niż pięćdziesiąt tysięcy sztuk. Są one sprzedawane już w innych, bardziej ekskluzywnych opakowaniach i oczywiście oznaczone srebrnym paskiem na dole.
Kategoria Złota – Lalki z tej kolekcji nie są produkowane w ilości przekraczającej dwadzieścia pięć tysięcy sztuk, czyli dokładnie o połowę mniej niż srebrna kolekcja. Należą
do niej kolekcje stworzone przed wybitnych projektantów. Lalki te sprzedawane są w specjalnym opakowaniu przystosowanym do przechowywania, jako elementu kolekcji, ponieważ już od tego pułapu lalkami tymi nikt się nie bawi. Często do zabawki dołączana jest profesjonalna sesja zdjęciowa lalki. Barbie takiej nie można kupić w każdym sklepie z zabawkami, dostępne są jedynie poprzez specjalnych sprzedawców oraz internetowy sklep dla kolekcjonerów.
Kolekcja Platynowa – Jest to kolekcja najbardziej wartościowych lalek na świecie, których produkcja nie przekracza tysiąca sztuk w skali światowej. Należą do niej lalki tworzone na zamówienie wybranych sklepów z zabawkami lub na specjalne okazje, takie jak ślub kogoś z rodziny królewskiej. Ostatnią taką lalką jest wersja „Faerie Queen™ Barbie® Doll” wyprodukowana w 500 egzemplarzach specjalnie dla jednego z amerykańskich sklepów zabawkarskich.
HOLA AMIGA, ME ENCANTA TU ARTE,BESOS
OdpowiedzUsuń