Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

sobota, 26 stycznia 2013

Rodzinka na swoim


 
 Do mojego domku sprowadziła się rodzinka. Mama, tata oraz córka. Przywieźli ze sobą trochę starych, stylowych mebli ptaszka w klatce oraz czarnego, dużego psa.
Tata od razu zrobił przemeblowanie w salonie i dumnie zasiadł na otomanie (czytaj : sofie). W paterze zagościły owoce. Zrobiło się kolorowo i wesoło.


 W swoich walizkach mieli także dwa piękne zegary. Jeden pod szklanym kloszem, a drugi kominkowy. Córeczka zadomowiła się na pierwszym pietrze, choć na poddaszu ma swój pokoik, w którym większą część zajmuje fortepian. No cóż, w tym pokoju jest więcej kosmetyków i lustro.

  
Mama oczywiście zaczęła robić porządki w kuchni. Płacze tylko, że na razie, to tylko herbatę może w czajniku zrobić, bo ani pieca, ani zlewu jeszcze nie ma. Za to pies już znalazł sobie miejsce przy drzwiach.

Dodam, że lalki pochodzą z firmy Lundby. A skala lalek i mebelków to 1:18.

5 komentarzy:

 1. Malusie! Urocze! Czekam na postępy prac w kuchni.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma jak na swoim. I jak to w życiu bywa, chłop rozsiadł się na otomanie, a ty kobieto męcz się z kuchnią. Zamontuj zlew, wstaw kuchenkę, bo on jest zmęczony. Fajniusi domek, ale jak na moje łapki za mały, wolę rozmiar 1:6, choć u mnie jest ze względu na Maggie 1:8.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj mały. Nieraz cholercia mnie bierze, jak nie potrafię czegoś ustawić. A chłop jak chłop. Lenistwo.

   Usuń
 3. Loreen, piękny domek! Na początku myślałam, że to normalnych rozmiarów Ken na tej otomanie siedzi ;_)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lundby miał dawno właśnie takie ciekaw laleczki. Miniaturki lalek Mattel. Z włoskami i zginającymi się nóżkami.

   Usuń