Szukaj na tym blogu

Moje zdjęcie
Mam na imię Janka, ale wszyscy w sieci znają mnie od lat pod nickiem LOREEN, a na żywo ten pseudonim używam od 1986 roku (data wydania albumu Sandry z tą piosenką!). Blog, to mój mały, wirtualny pamiętnik dotyczący mojej pasji, jaką są lalki MATTEL i lalki innych mniej znanych na polskim rynku firm. Znajdą się tutaj też informacje o moich zainteresowaniach : miniaturowych domkach i mebelkach, genealogii, rysunki, grafice komputerowej, fotografii. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mojego bloga.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

czwartek, 1 listopada 2012

Wszystkich Świętych 2012


1 listopada − Wszystkich Świętych. 2 listopada – Dzień Zaduszny. Święta bardzo rodzinne, bo idąc na cmentarz spotykamy najbliższych, tych co już są, mam taką nadzieję, w tym najlepszym ze światów. Ostatnie też takie święta, które nie uległy wszechogarniającej komercjalizacji. Nie niosą one ze sobą krasnoludów, udających św. Mikołaja, zajączków wielkanocnych, czy walentynkowych serduszek. I dlatego są takie piękne.
Gdy idę wieczorem cmentarną aleją, a wokół na grobach palą się lampki – dowody pamięci o tych, którzy odeszli, ogarnia mnie jakaś niewypowiedziana radość i wewnętrzny spokój, że i Oni, i my jesteśmy razem. Oni patrząc na nas z góry postrzegają nasze problemy, zmartwienia i kłopoty, jako przemijającą chwilę. 
 

1 komentarz: