Szukaj na tym blogu

Od 1985 roku zajmuję się genealogią mojej rodziny. Genealogia stała się moją wielką pasją. Wszelkie materiały, zdjęcia i akty zamieszczane na moim blogu pochodzą z prywatnych zbiorów lub są efektem długoletnich poszukiwań, dlatego przed skpiowaniem lub udostępnieniem moich wpisów proszę o wcześniejszy kontak przez formularz kontaktowy.

Osoby obserwujące mojego bloga

________________BLOG ROBÓTKOWY _________________ ___________________ZAPRASZAM ___________________

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Miniaturowy domek - poprawki, dodatki

1. Okienko z własnoręcznie zrobionymi kwiatkami, które pokazywałam w poprzednim poście. Wszystkie pięć okien ma już kwiaty w drewnianych skrzyneczkach. Trochę było problemu z nimi, bo patyczki łamały się strasznie przy cięciu. Drzwi udekorowałam różyczkami kupionymi w kwiaciarni. Skrzynka też z patyczków, a w środku żwirek z akwarium i glina.

2. Domek musiałam podwyższyć, gdyż trudno go było otwierać. Stał na czterech drewnianych nogach, ale wyglądał tak jakby był w Wenecji na palach. Postanowiłam zrobić podmurówkę. Najpierw glina samoutwardzalna pocięta na małe kawałeczki i po wyschnięciu pomalowana lakierem bezbarwnym. Znalazłam stary panel na strychu, który docięłam na grubość luki pod domkiem. Następnie klejenie "kafelek". Wspaniale sprawdził się klej do decoupage.

3. Firanki. Nie cierpię szyć, ale wyszło nawet, nawet. Wykorzystałam stare materiały, które zostały mi z sesji fotograficznych z mojej starej pracy. A miałam je wyrzucić.... Karnisze, to patyczki od boczku zawijanego na grilla z Biedronki. Końcówki - stare drewniane koraliki, które wymagają jeszcze wymalowania.

4. Dach. Dorobiłam zawiasy, by nie ściągać całości z kołków (widać po bokach, a tylko go uchylać.

To tyle wiadomości domkowych na dzisiaj.

6 komentarzy:

 1. bardzo podobają mi się skrzyneczki z kwiatkami które zrobiłaś, są b.urokliwe..a firaneczki wyszły Ci świetnie, dobrze że nie wyrzuciłaś takich pięknych tkanin :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello from Spain: wow, wow .. I love this house. I like the color of the house, windows and flowers. You make a gorgeous job. Awesome ... Your creations are amazing. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki domek to marzenie .Jak dużo trzeba mieć cierpliwości no i talentu żeby tak wszystko dopracować. Bardzo ładne są te kwiatki w skrzynkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. to sie nazywa dobra robota!!!!!!!!! Super dom!

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny, te wszystkie dodatki są świetne!!!!
  Gratuluje pomysłu, cierpliwości i wytrwałości. Domek marzenie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń